$config[ads_header] not found

Masters turnajové play-off: všechna skóre, každý vítěz

Anonim

Níže je uveden seznam play-off, který se odehrál na Masters. Vítěz play-off je uveden jako první. Každý hráč v play-off je následován svými skóre; tato skóre jsou uvedena podle díry zpět do roku 1979 a před tím jsou skóre celkem 18 jamek. (Masters požadovali 36-ti jamkové play-off ve svých nejranějších dnech, a pak 18-ti jamkové play-off před rokem 1976. Od té doby jsou Mastersovy play-off náhlou smrtí.)

2017

• Sergio Garcia, 3
  • Justin Rose, 5

Rose a Garcia dosáhli 72. díry vázaných mistrů v roce 2017. Oba měli ptačí putty, oba zmeškali - nejprve Rose, pak Garcii. Takže skončili svázaní v devíti letech pod 279. Přehráli 18. a Rose měla potíže s odpalištěm, přímo do stromů a borovicové slámy. Vyzkoušel nízkého běžce pod stromem magnólie a sotva dostal míč kolem Garcie. Když Rose konečně vyrazila, potřebovala Garcia na vítězství pouze dva putty. Potřeboval jen jednoho, v kočárku.

2013

• Adam Scott, 4-3
  • Angel Cabrera, 4-4

Scott a Cabrera každý ptali na 72. jamce Masters 2013, aby uvázali na 9-under 279. A oba parrovali první play-off. Na druhé další jamce (Augusta's No. 10) se shodovaly skvělé střelecké blány a oba zasáhly skvělé putty. Cabrera šla první a zmeškala se o palec. Scott následoval tím, že jeho birdie putt 12 stop vyhrát.

2012

• Bubba Watson, 4-4
  • Louis Oosthuizen, 4-5

Bubba Watson popadl Zelenou bundu velkolepým klínovým výstřelem na druhé jamce play-off a zasáhl z lesa obrovské množství háčku asi 15 stop od špendlíku. To pomohlo Watsonovi vyrovnat se s jamkou (10.), a když vyhrál Oosthuizen, vyhrál.

2009

• Kenny Perry, 4-5
  • Chad Campbell, 5

Kenny Perry mohl vyhrát Masters v roce 2009 v regulaci, ale bogeyed 71. a 72. jamky spadl do playoff. Chad Campbell vyšel na první jamku navíc a chyběl par putt. A pak Angel Cabrera porazil Perryho na druhé jamce play-off (č. 10) s parou vůči Perryho bogey.

2005

• Tiger Woods, 3
  • Chris DiMarco, 4

Toto je The Masters, během kterého došlo k slavnému vhazování na č. 16 - znáte ten, když Tiger Woods odštěpil díru a svah vzal míč do šálku, kde před zavěšením zavěsil na rty To se stalo v posledním kole. Woods vedl o dva po tom vhazování, ale zamlžoval poslední dvě díry, aby Chris DiMarco uvázal. V play-off vyhrál Woods na první jamce navíc (č. 18) s birdie.

2003

• Mike Weir, 5
  • Len Mattiace, 6

Mike Weir měl finálový kolo bez bogey, a poté započal první jamku play-off (č. 10) - ale přesto vyhrál, když Len Mattiace dvakrát zapadl. Weir se tak stal prvním levicovým golfistou a prvním Kanaďanem, který vyhrál Mastery.

1990

• Nick Faldo, 4-4
  • Raymond Floyd, 4-5

Nick Faldo vyhrál Masters v playoff pro druhý rovný rok. Faldo vítězství přišlo par na druhém playoff (č. 11), když Raymond Floyd bogeyed. V 48 letech se Floyd pokoušel stát se nejstarším vítězem Masters. Ale Faldo přišel ze čtyř ran z vedení se šesti děrami, aby zahrál, aby vynutil playoff.

1989

• Nick Faldo, 5-3
  • Scott Hoch, 5-4

Faldo's birdie na druhé play-off jamce (č. 11) v roce 1989 Masters mu vydělal první ze svých tří vítězství v Masters. Scott Hoch by to měl vyhrát na první jamce navíc, ale chyběl mu krátký (asi 2 až 3 metry) birdie putt.

1987

• Larry Mize, 4-3
  • Greg Norman, 4-4
  • Seve Ballesteros, 5

Poté, co Seve Ballesteros vypadl na první jamce navíc, Larry Mize a Greg Norman pokračovali do druhé jamky (č. 11). A tady se stalo Mizeovo slavné vhazování. Mize byl kousek zelené, ale jeho 140-noha čipu výstřel ohraničený přes zelenou do díry pro vítězného birdie.

1982

• Craig Stadler, 4
  • Dan Pohl, 5

Craig Stadler vyhrál s parem na první jamce navíc (č. 10). Stadler byl jen v play off, protože vyhodil 6-shot vedení s devíti jamkami hrát.

1979

• Fuzzy Zoeller, 4-3
  • Ed Sneed, 4-4
  • Tom Watson, 4-4

Toto byl první play-away play-up v historii Masters a vyhrál Fuzzy Zoeller. Před tím bylo playoffs celých 18 jamek (nebo 36 jamek jednou). Ale v roce 1976 se The Masters přepnuli do play-off formátu náhodné smrti. Tento turnaj je možná lépe známý pro způsob, jakým Ed Sneed prohrál: vedl tři se třemi jamkami, aby zahrál, ale všechny tři jamky zabodl. Zoeller vyhrál s birdie na druhé další jamce, když se oba Sneed a Tom Watson rozešli.

1970

• Billy Casper, 69 let
  • Gene Littler, 74

Toto byl poslední 18-ti jamkový playoff, než se The Masters přepnul do formátu náhlého úmrtí. Spárovalo dva celoživotní přátele, kteří vyrostli společně v San Diegu v Kalifornii. Bylo to druhé vítězství Billyho Caspera v hlavním šampionátu prostřednictvím play-off a třetí z jeho tří velkých společností; byla to Gene Littlerova první ze dvou ztrát z play-off u velkých společností.

1966

• Jack Nicklaus, 70 let
  • Tommy Jacobs, 72
  • Gay Brewer, 78 let

Jeden rok poté, co Jack Nicklaus utekl s titulem, znovu vyhrál, ale tentokrát ve třícestném playoff. Nicklaus se tak stal prvním vítězem Masters, který se stal back-to-back. Gay Brewer mohl vyhrát v regulaci s par na 72. jamce, ale bogeyed. Brewer se však vrátil a vyhrál Mastery z roku 1967.

1962

• Arnold Palmer, 68
  • Gary Player, 71
  • Dow Finsterwald, 77

Arnold Palmer získal svůj třetí titul Masters v prvním play-off s 3 muži v historii turnaje. Pro Palmera to byla jakási pomsta proti Gary Playerovi, který o rok dříve chytil a předal Palmerovi na finálovém greenu, aby Arnie vyhrál vítězství.

1954

• Sam Snead, 70
  • Ben Hogan, 71

To byla druhá ztráta Ben Hogana v play-off Masters, obě ztráty jedním tahem. A byl to třetí titul mistra Sama Sneada a jeho sedmé a poslední vítězství na hlavním šampionátu. Hogan zůstává jediným hráčem golfu, který prohrál dvakrát v play-off Masters.

1942

• Byron Nelson, 69 let
  • Ben Hogan, 70 let

V roce 1927 porazil Byron Nelson, patnáct, porazil Hogana, patnáct, pro caddy mistrovství Glen Garden Country Club ve Fort Worth v Texasu. O patnáct let později se v tomto playoff setkali o trochu prestižnější titul a Nelson byl opět vítězem. Byla to první ze dvou Hoganových ztrát z play-off na Masters. A to bylo Nelsonovo druhé vítězství v hlavní playoff (1939 US Open bylo jeho prvním takovým vítězstvím).

1935

• Gene Sarazen, 71-73--144
  • Craig Wood, 75-74--149

První playoff na Masters byl také jeho jediný 36-jamkový playoff. Je to playoff, o kterém si mnoho fanoušků ani neuvědomuje, že se stalo - protože to je turnaj, ve kterém Gene Sarazen zasáhl svůj snímek „Shot Heard 'Round the World“. Obyčejná mylná představa je, že Sarazenova jamka pro dvojitého orla na 16. jamce mu vyhrála turnaj. To ne, jen mu to pomohlo dostat se do play-off proti Craigovi Woodovi. A v play off, Sarazen nebyl nikdy opravdu napadán. Sarazenovo vítězství zde z něj učinilo prvního golfistu, který dokončil to, co nyní nazýváme kariérním slamem (vítězí ve všech čtyřech profesionálních majorech). Toto byla Woodova třetí ztráta v dalších jamkách; nakonec se stal prvním golfovým hráčem, který prohrál v play-off u všech čtyř velkých majitelů (i když později vyhrál dva z nich, včetně mistrů z roku 1941).