$config[ads_header] not found
Anonim

Kontroverzní rozhodnutí hrálo roli v turnaji US Open 1994, který skončil 18-ti jamkovým play-off, který se táhl na 20 jamek. A tento turnaj v Oakmont v jeho domovském státě Pensylvánie znamenal konečné vystoupení Arnolda Palmera na tomto šampionátu.

Rychlé bity

• Vítěz: Ernie Els, 279 (plné skóre níže)
  • Termíny: 16. – 20. Června 1994
  • Golfové hřiště: Oakmont Country Club
  • US Open number: To bylo 94. čas, kdy se hrál šampionát.

Vládnutí, které pomohlo Ernie Els na 1994 US Open

Ernie Els držel vedení dvou zdvihů, když finálové kolo začalo, na síle třetího kola 66. Ale špatně si stáhl svůj první odpal z finálového kola, hluboko do potíží z první plavební dráhy Oakmont Country Club.

Velké množství se objevilo jako možnost. Úředník pravidel USGA však rozhodl, že vysílací vozík a jeho prodloužitelná paže jsou v Elsově linii, a že kamion byl dočasnou nepohyblivou překážkou. Ve skutečnosti byl vůz docela pohyblivý - odjel ne dlouho po incidentu, který měl po ruce. Ale kvůli tomuto rozhodnutí byla Elsovi povolena bezplatná kapka v oblasti, kde byl mnohem pravděpodobnější únik. Úředník pravidel později připustil, že se mýlil, a od Else se mělo požadovat, aby zahrál míč z původní, strašlivé situace.

Přesto je důležité si uvědomit, že rozhodnutí nevyhrálo turnaj pro Els. Els stále děrovala díru a byla to první dírka vedoucího přes noc.

Je také dobré si uvědomit, že Els při incidentu neudělala nic špatného; on požádal o rozhodnutí a byl jeden (který se ukázal být nesprávný) úředníkem pravidel.

Jak Els dosáhla tohoto bodu

Mezi prvních 5 golfistů po prvním kole patřili dvě legendy, další dva golfisté, kteří se stali Hall of Famers … a Frank Nobilo.

Legendu Tom Watson si udržel vedení prvního kola s 68 a legendou Jack Nicklaus sdílel druhé místo s budoucími sály Famers Els a Hale Irwinem, plus Nobilo, v 69 letech.

Dva muži, kteří skončili v play off proti Els, Loren Roberts a Colin Montgomerie, stříleli 76 a 71, v tomto pořadí, v 1. kole.

Montgomerie se posunul na první místo s 65 v 2. kole; Els zastřelil 71 a sledoval čtyři údery.

To bylo 3. kolo, kde Roberts udělal svůj tah s 64, který ho dostal do kravaty pro třetí, s Montgomerie. Els se ujal vedení s 66. Nicklaus, věk 54, vypadl z běhu po 77, ale Watson byl stále visí dovnitř, tři údery z vedení.

Watson skončil vázání na páté místo po posledním kole, ve kterém Els střílel 73, Roberts 70 a Mongomerie 70. Tito tři byli svázáni na 5 pod 279, což nutilo 18 jamkové playoff.

18-jamkové playoff na 1994 US Open

Els odstartovala playoff velmi nejistě, s bogey a pak s triple bogey. Ale zatímco Montgomerie zmizel - byl dvanáct za dvanáctou jamkou - Els a Roberts bojovali celé kolo. Dvou-bogey Roberts na č. 5 ho hodil do kravaty s Els. Roberts se ujal vedení s birdie na další, ale Els 'vlastní birdie na č. 7 je znovu svázal.

Když Els bogeyed 12., Roberts šel jeden.

Roberts dal tento náskok zpět na 16., pak oba birdie č. 17. Dvojice na 18. jamce znamenala, že Els a Roberts dokončili kolo stále svázané, s 74s.

Takže k náhlému úmrtí ti dva šli (Montgomerie vypadl se 78). Els a Roberts pokračovali v dalších dvou jamkách, dokud Roberts neudělal 20. jamku dne a Els ji nevyhrál.

Bylo to první hlavní vítězství v Elsu - a také jeho první vítězství v PGA Tour.

Konečné skóre na US Open 1994

Výsledky golfového turnaje US Open z roku 1994, který se odehrál v par-71 Oakmont Country Club v Oakmont, Pa. (X-won playoff; a-amatér):

Arnold Palmer's Final US Open and Other Notes

• 1994 US Open byl poslední hrál Arnold Palmer. Palmer nehrál US Open od roku 1983 - naposledy minulý čas, kdy US Open navštívil Oakmont - ale byla mu udělena zvláštní výjimka USGA, protože Oakmont byl opět hostitelským kurzem. Palmer vyrostl v Latrobe, Pa., A Oakmont byl pro Palmera vždy zvláštním místem. Jeho úplně první US Open v roce 1953 byl také v Oakmont. Palmer zastřelil 77-81 a zmeškal řez.
  • Byl to také poslední čas, kdy Johnny Miller hrál na US Open, a jeho poslední hra na kterémkoli ze čtyř hlavních šampionátů. Miller byl mistr v roce 1973, také v Oakmont. Zmeškal řez s skóre 81-76.
  • Dvojnásobný mistr US Open Curtis Strange dokončil jeden tah z playoff poté, co umístil čtyři rovná kola sudých 70 bodů.
1994 Otevřený golfový turnaj: jak vyhráli els (a skóre)