Rekord pro většinu po sobě jdoucích ptáků v PGA Tour je devět a několik dalších zaznamenalo osm v řadě. Pojďme je spočítat a poskytneme několik dalších podrobností.

9 po sobě jdoucích ptáků

Dva golfisté v historii PGA Tour udělali během turnaje devět birdie v řadě:

• Mark Calcavecchia, 2009 RBC Canadian Open (druhé kolo, 65)
  • Kevin Chappell, 2019 Vojenská pocta v Greenbrier (druhé kolo, 59)

Calcavecchia odstartoval své druhé kolo na 10. jamce. Jeho pruh ptáka začal na jamce par-3 č. 12, pokračoval po dírách 13, 14, 15, 16, 17 a 18, poté byl převeden do jamek 1 a 2. Poslední ptáček v pruhu byl na par-5 druhá díra. Pruh skončil parou na jamce č. 3.

Calcavecchia dokončil turnaj v kravatě na osmém místě.

Chappell's birdie pruh devět se stal během toho, co bylo také 11. kolo 59 nebo lepší v historii PGA Tour. Začal také na zadní straně devět, takže Chappellův pruh začal na č. 11, pokračoval přes č. 18, poté další na č. 1, než skončil.

8 po sobě jdoucích ptáků

Všichni tito golfisté měli na turnaji PGA Tour ptáky s osmi jamkami:

• Bob Goalby, 1961 St. Petersburg Open (závěrečné kolo, 65)
  • Fuzzy Zoeller, 1976 Quad Cities Open (první kolo, 63)
  • Dewey Arnette, 1987 Buick Open (první kolo, 65)
  • Edward Fryatt, 2000 Doral-Ryder Open (druhé kolo, 69)
  • JP Hayes, 2002 Bob Hope Chrysler Classic (první kolo, 65)
  • Jerry Kelly, 2003 Las Vegas Invitational (třetí kolo, 65)
  • Chris Stroud, 2011 Mayakoba Golf Classic (druhé kolo, 63)
  • Scott Piercy, 2011 Reno-Tahoe Open (třetí kolo, 61)

Vyhrál někdo z těchto golfistů?

Už víme, že držitel rekordu, Calcavecchia, skončil osmý v turnaji, ve kterém dal rekord. A co ti golfisté, kteří vyrobili osm ptáků v řadě?

Ano, tři z těchto golfistů vyhráli turnaj: Goalby, Zoeller a Piercy jsou hráči na tomto seznamu, kteří pokračovali v vítězství v turnaji. Arnette skončil na 47. místě, Fryatt remizoval devátý, Hayes remizoval 16., Kelly remizoval devátý a Stroud remizoval čtvrtý.

Kdo na konci vyhrál nejvíce ptáků v řadě?

Kevin Streelman je držitelem rekordu za to, že na konci turnaje vyrobil nejvíce po sobě jdoucích birdie, aby vyhrál. Uzavřel se sedmi ptáky v řadě, aby vyhrál Mistrovství cestujících v roce 2014. Další informace najdete na naší stránce Po sobě jdoucí ptáci a další, kteří se v této kategorii řadí vysoko.

Plus pár pruhů ptáků-orlů

Také si všimněte, že další tři golfisté si připsali 8-ti jamkové pruhy sub-par skóre, které zahrnovalo ptáky i orly:

• Billy Mayfair, 2001 Buick Open, závěrečné kolo - sedm ptáků a jeden orel
  • Briny Baird, 2003 FUNAI Classic ve Walt Disney World Resort, druhé kolo - sedm birdie a jeden orel
  • Ryan Palmer, 2015 Humana Challenge, druhé kolo - šest ptáků a dva orli

Nejdelší Birdie pruhy na jiných prohlídkách

Na evropském turné se Bernd Wiesberger ve druhém kole Maybank Championship 2017 zbavil devíti po sobě jdoucích ptáků. Záznam LPGA pro po sobě jdoucí ptáky je také devět, sdíleny Beth Daniel a Amy Yang.