$config[ads_header] not found

1996 Masters turnaj: normanův neslavný kolaps

Obsah:

Anonim

Je to připomínáno jako jeden z epických zhroucení v hlavní historii mistrovství, ale Greg Normanovy finálové kolo zahalilo, jak dobrý šampion Nick Faldo hrál, aby vyhrál mistrovský turnaj 1996.

Rychlé bity

• Vítěz: Nick Faldo, 276
  • Data: 11. - 14. dubna 1996
  • Umístění: Augusta National Golf Club v Augusta, Ga.
  • Turnajové číslo Masters: Toto bylo šedesáté, co se Masters hrálo.

Jak Faldo vydělával na Normanově kolapsu, aby získal mistrů 1996

Nick Faldo vyhrál svůj třetí Masters Championship, ale příběh Masters 1996 bude vždy kolaps Grega Normana.

Norman ztratil několik dramatických způsobů, které vedly k tomuto turnaji - občas kvůli jeho vlastní chybě, jindy díky skvělé hře jiného hráče nebo velkolepému výstřelu - ale jeho kolaps na Masters 1996 je něco, na co se bude dlouho pamatovat.

Norman zahájil turnaj v prvním kole tím, že si připsal záznam o průběhu (a hlavní mistrovský rekord v 18 jamkách) 63. Ve středních kolech pokračoval dobře a ve druhém a třetím kole hrál 69-71. Normanův náskok po prvním kole byl dva údery; po druhém kole čtyři tahy.

A po třetím kole Norman vedl druhé místo Faldo šesti výstřely, 13 pod 7 na 7. Na konci 4. kola však Norman sledoval Faldo o pět úderů. 11-výstřel houpání vyplývající z Faldo je 67 a Norman je 78.

Faldo získal vítězství - jeho 67 bylo nejlepším skóre finálového kola. Norman však příležitost předal Faldo.

Faldo odřízl pár ran z Normanova vedení na začátku finálového kola, ale Norman vypadal, že je v pořádku - stále vedl čtyřmi údery po sedmi jamkách posledního kola. Norman - který v prvních třech kolech vyrobil pouze čtyři bogey - se začal rozpadat. Během dalších pěti jamek došlo k hodu šesti ran, když Norman pustil pět úderů, zatímco Faldo zaznamenal jednoho ptáka.

Faldo vedl dva údery po dvanácti jamkách, které Norman zdvojnásobil.

Po 15 jamkách stále vedl Faldo dva údery. Norman se ale dvakrát vrátil na 16. místo poté, co vložil svůj odpaliště do vody. Norman vystřelil 40 na zadní devět.

Norman dojel potřetí na Masters. Pravděpodobně to ale vypadalo, že skončí naposledy po vyfukování 6-taktního vedení (největší 54-ti jamkové vedení, které kdy prohrálo v hlavním šampionátu do tohoto bodu). Norman zvládl následky s drsností a milostí, ale po svém zhroucení zde jen zřídka vyzval k vítězství.

Masters 1996 byl šestým a posledním velkým mistrovským vítězstvím v kariéře Faldo.

1996 Masters Scoreres

Výsledky z golfového turnaje Masters 1996, který se odehrál v par-72 Augusta National Golf Club v Augusta, Ga.: