$config[ads_header] not found

1950 Otevřený golfový turnaj: Hoganův triumfální návrat

Obsah:

Anonim

Šestnáct měsíců po automobilové nehodě, která ho téměř zabila a nechala ho s celoživotními problémy, vyhrál Ben Hogan ve svém návratu na US Open v tom, co někteří nazývají „zázrak v Merionu“.

V únoru 1949 Hogan a jeho manželka přežili čelní srážku s autobusem. Hogan měl četné zlomené kosti a trpěl krevními sraženinami a strávil dva měsíce v nemocnici. Lékaři mu původně řekli, že už nikdy nebude hrát golf.

Po celý život mu trpěl oběhové potíže a bolest v nohou a tyto problémy značně omezovaly jeho schopnost hrát mnoho turnajů.

Hogan se však v roce 1950 US Open vrátil do výherního kruhu v Merion Golf Clubu. I přes velkou bolest jeho nohy, i když musel hrát třetí a čtvrté kolo v jeden den (US Opens se hrálo více než tři dny, nikoli čtyři, v té době), přesto musel hrát dalších 18 v play-off. Hogan vyhrál tento 18-ti jamkový, třícestný play-off, a získal druhé vítězství v turnaji. Pro Hogana to byla jeho 54. vítězství v kariéře PGA Tour a čtvrtá z jeho devíti kariérních vítězství na hlavních šampionátech.

V play off, Hogan střílel 69 na Lloyd Mangrum je 73 a George Fazio je 75. Mangrum byl 1946 vítěze US Open, který pokračoval po zveřejnění 36 vítězství v kariéře a vstoupil do World Golf Hall of Fame. Fazio měl před tím pouze dvě výhry a žádné poté, ale skončil v Top 5 na US Open tři ze čtyř let od roku 1950-53.

Fazio pokračoval ve větší slávě jako designér golfového hřiště, kariéru si vybrali i několik dalších členů rodiny (včetně Toma Fazia, jeho synovce).

Po třetím kole měl Mangrum 2-taktní náskok nad Hoganem a 6-taktní náskok nad Faziem. Ale Fazio se umístil na 287 s finálovým kolem 70, zatímco Mangrum zápasil s Faziem na 76.

Hoganův 74 nebyl jeho nejlepší - zmeškal příležitosti v úseku, včetně chybějícího 2 1/2-noha puttu na 15. jamce a bogey na 17. jamce, ale to bylo dost dobré, aby se dostal do playoff.

Hogan si zajistil své místo v play-off jedním z jeho nejslavnějších záběrů - jedním z nejznámějších záběrů v golfové historii, díky ikonické fotografii Hogana, který ho zasáhl. Hogan potřeboval vyrovnat poslední jamku, aby se dostal do play-off, a strčil 1-železo z plavební dráhy na zelenou na velmi tvrdé uzavírací díře v Merionu. (Dnes je na místě plavební plakety pamětní deska, ze které byl tento 1-železo zasažen.) Hogan pak 2-putted za potřebnou par.

Dnes jsou fotografie, tisky a plakáty této slavné fotografie stále populárními sběratelskými předměty u golfistů. Najdete ji v mnoha golfových obchodech, uměleckých a plakátových obchodech a na mnoha místech online, například:

Playoff sestoupil na Hogana a Mangrum - a problém s pravidly. Hogan vedl jeden přes Mangrum (s Faziem dále zpět) přes 15 otvorů. Ale jak se Mangrum připravoval na putt, na jeho míč přistál hmyz. Mangrum označil, zvedl míč a odhodil chybu. Podle historie USGA to byl „akt, který pravidla golfu nepovolil až do roku 1960“. Mangrum byl potrestán 2-taktním trestem a Hogan skončil vyhráním playoff o čtyři.

US Open 1950 je také pozoruhodný pro první kolo 64 v historii turnaje. V prvním kole to zveřejnil Lee Mackey Jr. Naneštěstí pro Mackeyho to následoval s druhým kolem 81 a na konci skončil svázaný. Mackeyho 64 let by se v tomto turnaji (nebo kterémkoli z dalších velkých společností) nezlepšil, dokud Johnny Miller nedokončí 63 na US Open 1973.

Tommy Armor hrál v jeho finále US Open - jeho finále major - na této akci, střílet 75-75 a chybí řez.

1950 US Open Golf Tournament Score

Výsledky golfového turnaje US Open z roku 1950 hrál na par-70 East Course of Merion Golf Club v Ardmore, Pa. (X-won play; a-amatér):